Ganimete Musliu : Vjosa Osmanin edhe Albinin skan me i votu ma populli se kta e kthejn shkaun ne Kosove?

8 months ago me fal 0

Ganimete Musliu e PDK-së i ka reaguar ashpër Vjosa Osmanit për deklaratat e kësaj të fundit në BBC ku Kosovën e paraqiste si vend të zhytur në krím e ko.rrupsíon.

Musliu me anë të një postimi në Facebook nuk ka hezituar që këto deklarata të Osmanit t’i krahasojë me ato të kryeministres serbe, Ana Bërnabiq.

Madje ka thënë se deklarata të tilla përbëjnë “marre dhe ska.ndal”.

Postimi i plotë:

Kosova është vend i k orruptuar dhe zh ytur në krím” është e pritshme dhe e kuptueshme të degjohej nga Ana Brnabic, por të thuhet në BBC nga pretendentja për presidente të Kosovës, përveç që është marre përbën edhe skan.dal.