LAJM I HIDHUR | A po i konfiskohet pasuria Hashim Thacit?!!A jeni PRO apo KUNDER?

7 months ago me fal 0
Dy shtepite e ish Presidentit te Kosoves, Hashim Thaçi, vetura e toka qe kishte deklaruar ne Agjencine Kunder Korrup sionit mund te hetohen me nismen e Qeverise se udhe hequr nga Albin Kurti, per luften kunder korrupsionit dhe konfikimin e pasurise se pa justifikueshme.Thaçi ne Agjencine Kunder Korrupsionit, Presidenti i Kosoves, me 19 qershor te Read More

MINUTA FUNDIT: Cka i ndodhi Hashim Thaçit ne qelitë e Hagës??!

7 months ago me fal 0
Nëse ka sot një njëri më të dëshpëruar në Kosovë, ai është pikërisht deri pak muaj më parë, njeriu më i fuqishëm i saj. Bëhet fjalë për Hashim Thaçin, i cili sot në qelitë e burgut të Hagës, përveçse i izoluar nga bota që e rrethon e që s’mundet të komunikojë me askënd, e kanë Read More

Lajm i mirë! Nga kjo datë lejohet aplikimi për vizë gjermane, këto janë kushtet

7 months ago me fal 0
Nga 25 qershori qytetarët e Kosovës të cilët janë vaksinuar mund të udhëtojnë sërish drejt Gjermanisë.Kështu ka njoftuar ambasada Gjermane në Prishtinë.“Personat e vaksinuar plotësisht mund të kthehen në Gjermani për vizita, udhëtime biznesi dhe qëllime turistike nga 2 javë pas vaksinimit të fundit, me kusht që të mund të udhëtojnë përmes informacionit të nevojshëm, Read More

Albin Kurti: Kosova është cliruar nga serbia, Tash duhet ta clirojmë nga hajnat!

7 months ago me fal 0
I pari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se Kosova është çliruar e pavarësuar nga Serbia, e në këto zgjedhje, siç pretendon ai, duhet të çlirohet e pavarësohet nga k orrupsioni.Kurti këto komente i bëri në tubimin zgjedhor me qytetarët e Suharekës. PEr te pare videon se si i kane reaguar “Clirimtaret” “Kosova është Read More

Nuk ka hajgare me Ramushin, zani nuk ka me ju ni kur ka me fol ai

7 months ago me fal 0
Vëllai i Ramush Haradinajt, Dauti beri një interviste për RTK LIVE ku tha se qeveria e Haradinaj do te punoje fort kundër korrupsionit dhe për ketë do te përkujdeset Ramushi. “Mendoje qe me Ramushin nuk mund te behet hajgare, është diçka e turpshme ta bëni ketë, unë ju siguroje qe ai do te punoje vetëm Read More

Tronditëse, policia serbe shfaqet në një fshat të Prishtinës

7 months ago me fal 0
Anëtari i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Florim Isufi thotë se sot ka parë prezencë të policisë së shtetit të Serbisë me uniforma dhe me pu sh kë automatike në duar, në fshatin Makoc të Prishtinës. Përmes një postimi në Facebook, duke treguar se këtë gjë e ka para pak çastesh, Read More

Këtë të keqe sapo ia bëri Serbia Kosovës, ja çka do të ndodh tash e tutje

7 months ago me fal 0
Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, deklaroi sot se fletarrestet e gjykatave serbe për kosovarët, të dërguara në Interpol, janë kthyer në sistemin e policisë ndërkombëtare. “Fletarrestet janë kthyer dhe janë të dukshme, përveç Ramush Haradinajt dhe Hashim Thaçit, të cilat janë në sistem, por për një kohë nuk do të jenë Read More