Befason Azem Syla, Hashim Thaçi më futi në b urg, për me shpetu “b…” e vet

7 months ago me fal 0
Për nesër është paraparë të mbahet seanca në rastin e njohur si “Tokat”, ndaj ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës dhe ish-komandantit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla. Lajmin për KALLXO.com e konfirmoi avokati Haxhi Millaku. Sipas avokatit, për nesër është paraparë të jepet fjala hyrëse e palëve. Në rastin e njohur si “Toka”, Read More

Godet Ramushi: O Vëllezër Serbia po na kër cënon , Albini në gjumë

7 months ago me fal 0
Ramush Haradinaj ka thënë se Serbia është “duke kër cënuar vendin tonë me pasjisjen me raketa që mbërrijnë në çdo cep të Kosovës. Në një konferencë për shtyp në ambientet e Qeverisë së Kosovës, duke iu përgjijgur pyetjes së gazetarëve për deklaratën e kryekuvendarit se “mund të shkojmë deri në Nish nëse Serbia synon të Read More

Mos kalo pa LI K E: Policia e Kosovës arreston djalin e bashkëpunëtorit të Aleksandër Vuçiqit

7 months ago me fal 0
Njësia Speciale e Policisë së Kosovës ka àrestuar mbrëmë një person në komunën e Leposaviqit. Forcat e sigurisë kanë prangosur Sasha Milojeviç, djalin e politikanit të njohur të veriut, Zoran Milojević – i njohur si ‘Zelja’, shkruan Indeksonline. Ky i fundit njihet si njëri prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të presidentit të Serbisë në veriun Read More

Halil Matoshi: Hiqne Skënderbeun nga sheshi, Ai nuk është kosovar

7 months ago me fal 0
“Shqiptarë, please: Na lini rahat ne lirine tone!”, janë fjalë me të cilat e ka shprehur irritimin nga shqiptarët e Shqipërisë, analisti kosovar Halil Matoshi. “Skenderbeu dhe ‘bllokmena’ e bij bllokmenash statuja në sheshin e Tiranes, kur ishte Kosova nen pushtimin serb s’kane guxu me cel gojen per Kosoven dardane, se i kishin rrxue pertoke Read More

George Bush: Njerëz sikur Hashim Thaçi, lindin shumë pak ne Kosovë

7 months ago me fal 0
Bush ende nuk e ka konfirmuar pjesëmarrjen ne organizimin e veçantë për 10 vjetorin e pavarësisë se Kosovës, por ka ritheksuar se integriteti territorial i Kosovës mbetet i pacenueshëm, se rendi dhe ligji duhet të vendoset në tërë territorin e Kosovës dhe se e ardhmja Kosovës është në NATO dhe Bashkimin Evropian. George Bush ka Read More

TURP: Turqia ndërton edhe katër fabrika të reja në Serbi

7 months ago me fal 0
Përveç një fabrike në Kraljevë, investitorët turq do të ndërtojnë edhe katër fabrika të tjera në Serbi, ku do të punësohen rreth 2,500 persona. Kështu shkruajnë mediat serbe që ndër të tjera, përmendin edhe planin për ndërtimin e një hoteli të zinxhirit të njohur hotelier botëror ‘Four Seasons’, në Beograd Sipas Novosti, këto plane konkrete Read More

Three Ducks Escorted A Deadly Tiger Snake Out Of Their Lake

7 months ago me fal 0
Thesnake came from the shore and was swimming about in their lake. A man named Tim Kemp spotted the snake approaching floating vegetation where the ducks were sitting and prepared to see one of the ducks become the snake’s next meal. To his surprise, the ducks instead ended up calmly escorting the snake back to Read More