Si E Pershkruani Hashim Thaqin Me Nje Fjale? A I Besoni

8 months ago me fal 0
Hashim Thaçi (i lindur më 24 prill 1968) është presidenti i pestë i Republikës së Kosovës. Ai ishte kryeministri i parë i Kosovës së pavarur, Ministër i Jashtëm dhe Zëvendëskryeministr në kabinetin e ri të kryesuar nga Isa Mustafa, i cili mori detyrën më 12 dhjetor 2014. Thaçi ishte gjithashtu kreu i Partisë Demokratike të Read More

Selmanaj : Mu Me Don E Gjith Kosova Ndoshta Ma Shum Se Albin Kurtin?

8 months ago me fal 0
Zv, kryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj për T7 ka bërë të ditur se nuk e ka ndermend të jap dorëheqje nga posti i tij, madje as nuk do të shkarkohet nga kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti. Selmanaj tha: ‘Unë e kam fol të vertetën, tash nese dikujt i pengon skam qka me bo unë, po Read More